Botoks

zirconium.png
floater-1.png
Botoks için sıkça sorulan sorular;

BOTOX Kozmetik ikonik bir markadır. 100'den fazla ülkede kullanım için onaylanmıştır. Yaygın yanlış anlamaların ardındaki gerçek budur.

Botoks Kozmetik Nedir?

BOTOX Kozmetik, türünün 1 numaralı satış tedavisidir

  • Orta ila şiddetli kaş çatma çizgilerini, kaz ayaklarını ve alın çizgilerini yetişkinlerde geçici olarak daha iyi gösteren FDA onaylı ilk ve tek tedavidir.
  • Minimum aksama süresi ile 10 dakikalık hızlı bir tedavi
  • Orta ila şiddetli kaş çatma çizgileri için sonuçları 24 ila 48 saat içinde fark etmeye başlayabilirsiniz.
  • Öngörülebilir, göze çarpmayan sonuçlar verir, böylece yalnızca daha az göze çarpan yüz hatlarıyla kendiniz gibi görünürsünüz.
  • BOTOX Kozmetik ile görünümlerine özen göstermek için yaptıran milyonlarca kadın ve erkeğin arasına katılın.
Botox Kozmetik İçin Ne Kadar Araştırma Yapıldı?

Yerleşik siciline güvenebilirsiniz. 15-20 yılı aşkın yayınlanmış çalışmalarla desteklenen BOTOX Kozmetik, 100'den fazla ülkede kullanımı onaylanmış, türünün en çok araştırılan ve çalışılan tedavisidir.

Botox Kozmetik Nasıl Çalışır?

BOTOX Kozmetik, kaş çatma çizgileri, kaz ayakları ve alın çizgilerinin altında yatan sebeplerden birini hedefler. Yıllar içinde kaş çatma, şaşılık, gülümseme ve kaş kaldırma kaynaklı tekrarlayan kas kasılmalarını düzeltir. Uzmanınız, kas aktivitesini geçici olarak azaltmak için bu kaslara BOTOKS Kozmetik enjekte edecektir. Kaşlarınız arasındaki çatık çizgilerin, kaz ayağı çizgilerinizin ve alın çizgilerinizin gözle görülür bir şekilde düzeldiğini fark etmeye başlayacaksınız.

ira_botox_kusadasi_1

Botoks Estetik Uygulamasının Yerine Başka Bir Uygulama Var mı?

BOTOX Kozmetik, başka bir uygulama için değiştirilemeyen veya ikame edilemeyen biyolojik bir üründür.

Aslında FDA, BOTOKS Kozmetik'in "değiştirilemez" olduğunu belirtmiştir; bu, güvenlik ve etkinliğinin başka hiçbir uygulama tarafından iddia edilemeyeceği anlamına gelir. Ancak farklı isimlerde farklı markalar vardır. Bu, farklı ülkelerde değişebilir. Hangi ürünü neden reçete ettiğinizi mutlaka sorun.

Yüzüm Abartılı veya Doğal Görünmeyecek mi?

BOTOKS Kozmetik tekniğe duyarlı bir tedavidir. Yüz anatomisi konusunda lisanslı, eğitimli ve tıp uzmanı biri tarafından tedavi gördüğünüzde, BOTOKS Kozmetik'e ince sonuçlar vereceğine güvenebilirsiniz. Böylece kendiniz gibi görüneceksiniz - yalnızca daha az göze çarpan çizgilerle. 

Botoks Kozmetik'ten Nasıl Tasarruf Edebilirim?

İndirimli ürünlere veya "ucuz" BOTOKS® Kozmetik ürünlerine karşı dikkatli olun – kulağa gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa, muhtemelen öyledir. Maliyetiniz yalnızca ürünün fiyatını değil, daha da önemlisi, tedavinizi yürüten uzman veya sağlık uzmanının beceri ve uzmanlığını da içerir.

Botoks Estetiği Sadece Kadınlara mı Uygulanır?

Tabiki hayır! Birçok erkek, BOTOKS® Kozmetik'i görünüşlerine özen göstermek için yaptırırlar.

BOTOKS® Kozmetik gibi tedavileri tercih eden erkeklerin sayısı hızla arttı – yalnızca son üç yılda erkekler bir milyonun üzerinde botulinum toksin tedavisi gördü. Anket yapıldığında, erkeklerin çoğu iyi görünmek istediklerini ve aynada gördükleri değişikliklerden rahatsız olduklarını söylüyor. %80'i önce kaz ayaklarını tedavi etmeyi tercih ederken, %74'ü alın çizgilerine öncelik verirken, %60'ı en çok kaş çatma çizgilerini tedavi etmeyi tercih ediyor.

Botoks Kozmetik Kullanmaya Başlamak için 40 Yaşında Olmak Gerekir mi?

BOTOKS Kozmetik'in size uygun olduğunu yaşınız değil, çizgilerinizin şiddeti belirler. Aslında, plastik cerrahların %64'ü 30'lu yaşların başındaki hastalar için kozmetik cerrahi veya enjekte edilebilir tedavilerde bir artış gördüğünü bildiriyor. Gerçek şu ki, herkesin çizgileri farklı şekilleniyor. Zamanlama, zamanla meydana gelebilecek hücresel değişikliklerden kolajenin azalmasına, genetik faktörlere veya güneşten ve çevreden gelen serbest radikallerin neden olduğu hasara kadar bir dizi faktörden etkilenebilir.

Tedavi Ne Kadar Zaman Alır? Acıtacak mı?

Gerçek enjeksiyon işlemi 10 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşir. Uzmanınız tedavi hedeflerinizi tartışacak ve sizin için uygun tedavi alanlarını belirlemek için yüz analizi yapacaktır. Ardından, bazı hastalar BOTOKS Kozmetik enjeksiyonunun bir çimdik gibi hissettirdiğini bildirmektedir. Uzmanınız tedavi alanını uyuşturmak için buz kullanabilir. Veya rahatsızlıktan endişeleniyorsanız, uzmanınız tedavinizi uygulamadan önce topikal bir uyuşturma kremi uygulayabilir. Tedavi minimum kesinti gerektirir. Böylece uzmanınızın ofisinden ayrıldıktan hemen sonra günlük rutininize dönebilirsiniz.

Sonuçları Hızlı Bir Şekilde Görebilecek miyim? Tedavi Etkileri Ne Kadar Sürer?

Orta ila şiddetli kaş çatma çizgileri için dört ila altı aya kadar süren sonuçlarla 24 ila 48 saat içinde sonuçları fark etmeye başlayabilirsiniz. Sonuçların hastadan hastaya değiştiğini unutmayın, bu nedenle doktorunuz bir sonraki randevunuzu sonuçlarınıza ve estetik hedeflerinize göre planlayacaktır.

Tedaviden Sonra İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Tedavi minimum kesinti gerektirir. Böylece uzmanınızın ofisinden ayrıldıktan hemen sonra günlük rutininize dönebilirsiniz.

Kaç Enjeksiyon Alacağım?

BOTOKS Kozmetik ile tedavi, hedeflerinize ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiştir. Uzmanınızla görüştüğünüzde, orta ila şiddetli kaş çatma çizgileri, kaz ayakları ve alın çizgileri dahil olmak üzere ele almak istediğiniz herhangi bir alan için uygun tedaviyi belirleyecektir.

Klinik Çalışmalarda Görülen Yaygın Yan Etkiler Nelerdir?

Kaş çatma çizgileri çalışmalarında hastaların yüzde üçünde göz kapağı sarkması, kaz ayağı çalışmalarında hastaların yüzde birinde göz kapağı şişmesi ve alın çizgileri çalışmalarında hastaların yüzde birinde kaş sarkması görülmüştür. Diğer olası yan etkiler şunlardır: ağız kuruluğu; enjeksiyon bölgesinde rahatsızlık veya ağrı; yorgunluk; baş ağrısı; boyun ağrısı; göz problemleri: çift görme, bulanık görme, görme azalması ve kuru gözler; ve alerjik reaksiyonlar. Bunlar BOTOKS Kozmetik'in olası ciddi yan etkilerinin tümü değildir.

Botox Kozmetik Hakkında
  • Marka tıbbi sağlayıcılarını seçin
  • Orta ila şiddetli kaş çatma çizgilerini, kaz ayaklarını ve alın çizgilerini geçici olarak yetişkinlerde daha iyi gösteren FDA onaylı ilk ve tek tedavi
  • Minimum aksama süresi ile 10 dakikalık hızlı bir tedavi
  • Sonuçları 24 ila 72 saat içinde kaş çatma çizgileri içinde fark etmeye başlayabilirsiniz.
  • Öngörülebilir, göze çarpmayan sonuçlar verir, böylece yalnızca daha az göze çarpan yüz hatlarıyla kendiniz gibi görünürsünüz.
Botoks Kozmetik Nasıl Çalışır?

Faktörlerin bir kombinasyonu yüz hatlarına neden olabilir. Bu sadece meydana gelebilecek hücresel değişiklikler, kolajenin azalması veya güneşten ve çevreden gelen serbest radikallerin neden olduğu hasarla ilgili değildir. Kaşları çatmak, gözlerini kısmak veya kaşları kaldırmaktan kaynaklanan tekrarlayan kas kasılmaları, cildin çatlamasına ve katlanmasına neden olarak yavaş yavaş yüz hatlarının oluşmasına neden olur. BOTOKS Kozmetik, yüzeyin altında çalışır ve yetişkinlerde orta ila şiddetli kaş çatma çizgilerine, kaz ayaklarına ve alın çizgilerine neden olan alttaki kas aktivitesini geçici olarak azaltır ve gözle görülür şekilde daha pürüzsüz görünmelerine yardımcı olur.

Tedaviden Ne Beklenmeli?

BOTOKS Kozmetik alan bazı hastalar, enjeksiyonların bir çimdik gibi hissettiğini bildirmektedir. 24 ila 72 saat içinde kaş çatma çizgilerinde, kaz ayaklarında ve alın çizgilerinde gözle görülür bir düzelme fark etmeye başlayabilir ve yetişkinlerde orta ve şiddetli kaş çatma çizgileri için 4-6 aya kadar sonuç alabilirsiniz. BOTOKS Kozmetik kalıcı bir tedavi değildir. Tedaviyi bırakırsanız, orta ila şiddetli kaş çatma çizgileri, kaz ayakları ve alın çizgileri yavaş yavaş geri gelecektir.