Diyetisyen

img-people_1.png
floater-1.png

Eğer siz de hayalinizdeki görünüme kavuşmak istiyorsanız biz İRA Klinik ailesi olarak sizlerin yanındayız. 

Ben diyetisyen Mevce Abatay. Beslenme ve Diyetetik lisans eğitimimi tamamladım ve artık İRA klinikte sizlerle buluşuyorum. Sürdürülebilir bir yaşam tarzı,yerken sıkılmayacağınız bir diyet programı ve sıkı bir takip ile hayalinizdeki kiloya kavuşmanıza giden yolda beraber yürüyelim. 

Peki beslenme danışmanlığı nedir? Neden beslenme danışmanlığı alınmalı? 

Her birey hayatının farklı dönemlerinde ideal kilosuna ulaşmak, beslenme alışkanlıklarını değiştirmek, farklı diyetler denemek veya kronik hastalıklar sebebiyle diyet düzenini değiştirmektedir. Bu değiştirilen düzen bir uzman desteği olmadan gerçekleştirildiğini çoğunlukla süreklilik sağlanamaz. Bunun yanı sıra uygulanan yanlış diyet uygulamaları bireyin daha fazla kilo almasına, diyet yapmaktan korkar hale gelmesine, hatta hastalıklara yol açabilir. Ayrıca sürekli olarak değiştirilen diyet bireyin psikolojisini de etkileyerek kişinin artık kendini beğenememesiyle sonuçlanabilir. 

Unutulmamalıdır ki her bireyin vücudu, kan bulguları, sağlık durumu ve gereksinimleri farklıdır. Aynı kilo ve boy ölçülerinde olsanız bile aynı diyeti uygulamak farklı sonuçlar verebilir. Her bireyin gereksinimleri özel olarak hesaplanmalı ve beslenme programı kişinin hayat düzenine entegre edilmelidir. 

Yoğun çalışma hayatıyla beraber yaşanılan stres beslenme düzeniyle ortadan kaldırılabilir ve çalışma verimi arttırılabilir.

Tüm bunlar göz önünde bulundurularak diyet uygulaması bir uzman kontrolünde gerçekleştirilmelidir. 

Beslenme danışmanlığı sürecimiz nasıl işleyecek? 

Danışmanlık almaya karar verdiğiniz ve kliniğimize başvurduğunuz zaman sürecimizi başlatacağız. 
Öncelikle çevre ölçümleri ve özel tartımız ile detaylı bir vücut analizi yapacağız. Bu vücut analizi ile fiziksel aktivite, beslenme, sıvı alımı gibi etmenlerin yeterliliğini inceleyeceğiz. 
Bu analiz işlemi sonrasında detaylı anamnez formumuz ile beraber hastalık geçmişinize, yaşam tarzınıza ve beslenme alışkanlıklarınıza göz atacağız. 
Biyokimyasal test sonuçlarınız ile vücudunuzun neye ihtiyacı olduğunu inceleyeceğiz. 
Analizimizi tamamladıktan sonra beslenme programınızı sevdiğiniz/ sevmediğiniz besinlere, gereksinimlerinize ve öğün saatlerine göre size özel bir şekilde beraber hazırlayacağız. 
Belirli aralıklarla toplantılarımızı tekrarlayarak hem motivasyonumuzu tazeleyeceğiz hem değiştirmek isterseniz diyet programımızı revize edeceğiz. 

LPG ile bölgesel incelme sonrası kilo kontrolü 

LPG uygulaması yağ hücrelerinden kurtulmanızı sağlayan bir uygulamadır. Bu süreçte beslenme kontrolü cihaz ile sağladığınız incelmenin sürekliliğini sağlar ve yöntemden aldığınız verimin arttırır. Kısa sürede hayalinizdeki görünüşe kavuşmanıza yardımcı olur.

Hangi alanlarda beslenme danışmanlığı veriyoruz? 

  • Kilo kontrolü beslenmesi 
  • Hamilelik dönemi beslenmesi 
  • Emzirme dönemi beslenmesi 
  • Çocuk beslenmesi
  • Kronik hastalıklarda beslenme 
  • Sporcu beslenmesi 

Siz de aramıza katılıp beslenme ve diyet danışmanlığı hizmetimizden faydalanarak kendinize en uygun diyet programını seçebilir, doğru beslenme alışkanlıkları kazanabilir ve yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.

diyet-3diyet-2