Laser Epilasyon

glass_ceramic.png
floater-1.png

Lazer Epilasyon: Bilmeniz Gereken Her Şey

İlk randevunuzdan önce, tüm lazerlerin eşit üretilmediğini unutmayın. Üç farklı türü vardır:

 • Alexandrit
 • Diyot
 • Nd: YAG

Alexandrite Lazerin Avantajları

Diğer lazerler kadar koyu cilt tiplerini etkilemediği için tüm kıl ve cilt tiplerinde kullanım için en verimli lazer olarak kabul edilir. Diğer tüm lazerlerde olduğu gibi, beyaz ve çok açık ten ile en iyisidir ve diğer lazer türlerinin çoğunun ortadan kaldıramadığı ince, ince tüylerde en etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Alexandrite Lazer'den yayılan ışığın dalga boyu, saçınızdaki melanin (pigment hücreleri) tarafından kolayca emilir, bu da bu hücrelerin ısınmasına ve nihayetinde yok olmasına neden olur.

Diode Lazer'in Avantajları

Diode lazer tedavileri, herhangi bir cilt tipindeki orta ila koyu renkli tüyler üzerinde etkilidir, Alexandrite gibi diğer lazer sistemleriyle karşılaştırıldığında, 808nm Diode lazer dalga boyumuz en derin penetrasyon seviyelerini ve üstün melanin emilimini sunar.

Nd:YAG lazer çok fazla ısı üretmez, bu nedenle çene ve üst dudak gibi küçük alanlar için iyidir.

Nd: YAG'ın Avantajları

1064 nm Nd:YAG lazer sistemi bronzlaşmış dahil tüm cilt tiplerinde güvenle kullanılabilir. Hızlı tekrar oranları ve geniş kapsama alanları, vücudun geniş alanlarının hızlı bir şekilde tedavi edilmesini sağlar. Daha koyu veya bronzlaşmış cilt üzerinde etkili olduğu bilinmektedir.

DOLAYISIYLA, LAZER EPİLASYON SONUÇLARININ ÜSTÜN BAŞARISI İÇİN 3 LAZER TİPİ KOMBİNASYONU KULLANILMALIDIR.

LAZER EPİLASYON İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN BAZI SORULARA CEVAP VERELİM.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri gidermek için konsantre bir ışık demeti (lazer) kullanan tıbbi bir prosedürdür.

Lazer epilasyon sırasında lazer, kıldaki pigment (melanin) tarafından emilen bir ışık yayar. Işık enerjisi ısıya dönüştürülür, bu da deride kıl üreten tüp şeklindeki keselere (saç kökleri) zarar verir. Bu hasar, gelecekteki saç büyümesini engeller veya geciktirir.

Lazer epilasyon uzun süreler boyunca etkili bir şekilde tüy oluşumunu geciktirmekle birlikte, genellikle kalıcı epilasyon ile sonuçlanmaz, ancak daha ince, görünmeyen ince tüyler olan (lazer tedavisine uygun olmayan) tüy yapısını değiştirir. Başarılı lazer epilasyon tedavileri için birden fazla uygulama ve farklı lazer sistemleri gereklidir. Düzenli seanslardan sonra bakım, kontrol tedavileri de gerekebilir. Lazer epilasyon en çok açık tenli ve koyu renkli tüylere sahip kişilerde etkilidir, ancak tüm cilt tiplerinde başarıyla kullanılabilir.

Lazer Epilasyon nasıl çalışır?

Lazer tedavileri, aktif büyüme aşamasındayken kılları hedefler. Lazer, tüylerdeki melanin olarak bilinen pigment tarafından emilen kontrollü enerji darbeleri yayar. Bunu derinin altında bulunan aktif tüy köklerine ulaşarak yapar. Yani foliküller lazerden gelen ısıyı emdiği için zarar vermeden kökten yukarıya doğru yok eder.

Lazer Epilasyonun Faydaları Nelerdir?

Lazer epilasyon ameliyatsız, müdahalesiz ve kanıtlanmış birçok avantajla birlikte gelir.

Hassasiyet: Her üç sistemin kombinasyonu, kılları folikülün sonuna kadar doğru bir şekilde hedefleyebilir.

Hız: Tedavinin uzunluğu, tedavi edilen bölgelere, cilt tonuna ve tüy rengine bağlı olarak vakadan vakaya değişecektir. Bununla birlikte, birçok hasta ilk tedavilerinden sadece birkaç hafta sonra sonuçları görür!

Maliyet: Lazer epilasyon tedavilerini karşılamak için önceden yatırım yapmanız gerektiği doğrudur, ancak uzun vadede tasarruflarınızı düşünün! Artık jilet, traş kremi, ağda randevuları yok… sadece kıyafetlerinizi giyin ve gidin. Bu tür bir özgürlüğe gerçekten bir fiyat biçebilir misiniz?

Rahatlık: Lazer tedavileri başlangıçta biraz rahatsızlığa neden olabilir, ancak göze hoş gelmeyen batık tüyler, tahriş edici jilet yanıkları ve ağrılı ağdalarla karşılaştırıldığında bu hiçbir şey değildir. Rahatsızlık da her seansta daha fazla kaybolma eğilimindedir.

Kolaylık: Yüzünüz, bacaklarınız, koltuk altlarınız, sırtınız ve bikini bölgeniz dahil olmak üzere vücudunuzun herhangi bir bölgesine lazer epilasyon yapılabilir. İstenmeyen tüylerin olduğu her yerde, güvenli ve etkili bir şekilde yok edebiliriz!

Kimler lazer epilasyon için iyi bir adaydır?

Lazer epilasyon hemen hemen herkes için işe yarayacak olsa da, bazı hastalar diğerlerinden daha iyi sonuçlara sahip olacaktır. Lazer epilasyon için ideal aday, koyu, kalın tüylere sahip ve açık tenli kişilerdir.

Kızıl, sarı, beyaz veya ince tüylü hastalar, daha açık renkli tüylerde lazer ışığını emmek için yeterli pigment olmadığından daha kalıcı sonuçlar görmek için ekstra tedaviler gerektirebilir. Kıl kökleri lazerden yeterli miktarda ışık ememezlerse ısı onları yok edemez.

Daha koyu tenli kişiler lazer epilasyon için uygundur, ancak hiperpigmentasyon adı verilen bir yan etkiye veya ciltlerinin koyulaşmasına daha duyarlı olabilirler. Bunu önlemeye yardımcı olmak için tedavi sırasında kullanılan enerji miktarını azaltabiliriz.

Lazer epilasyon nasıl bir duygu?

Lazer epilasyon tedavileri biraz rahatsız edici olabilir, ancak genellikle ağrılı değildir. Lazerin yoğun ısısı, genellikle cihazda yerleşik olarak bulunan soğutma mekanizması tarafından hafifletilen sıcak bir iğne batmasına benzer. Rahatınız bizim önceliğimizdir ve bunu keyifli bir süreç haline getirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız! Ayrıca bu seansları olabildiğince eğlenceli hale getirmek için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Lazer epilasyona gelmeden önce nelere dikkat ediyorsunuz?

Uygulamayı daha rahat hale getirmek için bazı püf noktaları vardır. Bunlar;

 • Planlanan tedavinizden yaklaşık otuz dakika önce bir ağrı kesici alın.
 • Planlanan tedavinizden 24 saat önce alkol almayın.
 • Antibiyotik kullanıyorsanız, ışığa duyarlı olduklarından bu tedaviden kaçının. Bu, cildinizi ışığa karşı daha hassas hale getirdikleri ve lazere maruz kaldığında cildinizde yanma hissine yol açabilecekleri anlamına gelir.
 • Planlanmış tedavinizden önce güneşe maruz kalmaktan kaçının
 • Hamile kadınlar veya herhangi bir ilaç kullananlar tedavi görmemelidir.

Lazer epilasyon seansı ne kadar sürer?

Tedavi süreleri, tedavi edilen alanın veya alanların büyüklüğüne ve alanın yoğunluğuna bağlı olarak değişecektir. Üst dudağınızı içeren bir seans 1-2 dakika veya daha az sürebilirken, tüm sırtı tedavi etmek 20-30 dakika kadar sürebilir. Her iki durumda da, kesinti yok ve kurtarma çok kolay! Tedaviden sonraki ilk birkaç saat bir miktar kızarıklık veya hafif şişlik olabilir, ancak bu genellikle kendi kendine hızla düzelir. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa, hızlı rahatlama için tedavi edilen bölgeye buz uygulayabilirsiniz.

Lazer epilasyon tedavileriniz devam ederken şunları yapmanız çok önemlidir:

 • Her seanstan sonra dört hafta boyunca doğal güneş ışığından, bronzlaşma seanslarından ve hatta bronzlaşma spreylerinden bir hafta kaçının.
 • Her gün iyi bir güneş koruyucu kullanın.
 • Her seanstan sonra 24 saat spor salonundan, saunadan ve sıcak duşlardan uzak durun.
 • 4-5 gün boyunca aşırı ovmaktan veya cilde baskı uygulamaktan kaçının.
 • Lazer epilasyon tedavisini aldıktan sonraki ilk birkaç gün içinde topikal güzellik ürünlerini kullanmaktan da kaçınmak isteyeceksiniz.
 • Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra diğer epilasyon yöntemlerinden uzak durulmalıdır.

Lazer epilasyonun sonuçları ne kadar sürer?

Sonuçlar vakadan vakaya değişecektir, ancak çoğu hasta sonuçlarının uzun yıllar sürdüğünü görecektir. Hatta bazıları kalıcı tüy dökülmesi yaşar ve artık herhangi bir seansa ihtiyaç duymaz.

Lazer epilasyon için en popüler alanlardan bazıları nelerdir?

Bikini, koltuk altları, kollar ve bacak altları kadınların en çok tercih ettiği alanlardır. Erkekler sırt, göğüs ve mayo bölgelerini tedavi ettirirler.

Acıyacak mı?

Bazı insanlar bunu rahatsız edici bulur, ancak çoğunlukla tolere edilebilir, ancak kişiden kişiye değişir. Hastalar ihtiyaç duyarsa tedaviden 20-30 dakika önce uyuşturma kremi de uygulanabilir.

Sonuçları görmek ne kadar sürer?

Müşteriye bağlıdır, ancak çoğu, sonuçları iki seans kadar kısa bir sürede görür. Tam bir tedavi, kalıcı sonuçları görmek için genellikle 4 ila 12 seans arasındadır.

Nerede yaptırmalıyım?

Lazer epilasyon isteyenler, lazer tedavileri konusunda lisans derecesine sahip bir profesyonele gitmelidir. Lazer epilasyon ile en iyi sonucu almak için birleştirebilen “üç lazer” epilasyon sistemi kullanan özel kliniklere başvurmalıdır..