Ozon Terapi

laminate.png
floater-1.png

Ozon Tedavisi Nedir? Ozon Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Ozon, üç oksijen atomlu ve dinamik olarak kararsız yapıya sahip bir moleküldür. Bu, benzersiz özelliklere sahip bir oksijen formu olduğu anlamına gelir.

Ozon tedavisi, bir asırdan fazla süredir var olan alternatif bir tedavidir. Vücuda ozonu sokarak çeşitli rahatsızlıkları tedavi eder.

Ozon tedavisi çeşitli şekillerde olur. Bununla birlikte, sağlık hizmeti sağlayıcınız ozonu tipik olarak aşağıdaki yollardan biriyle yönetecektir:

 • Damardan: Bir doktor, kanınızı bir IV yoluyla geri göndermeden önce kanı çeker ve ozon gazı ile aşılar.
 • Kas içi: Genellikle oksijenle karıştırılmış ozonun bir kas içine enjekte edilmesidir.
 • Doğrudan dokuya: Ozon gazının doğrudan bir yaraya uygulanması.
 • Bunun yanında sauna, su ozonlama, burun ve kulak gibi uygulamalar da mevcuttur.
 • Son bir araştırmaya göre ozon vücut sıvılarıyla reaksiyona giriyor. Protein ve kırmızı kan hücresi oluşumunu başlatır ve bağışıklık sistemini harekete geçirir. Buna karşılık, bu oksijen seviyelerini arttırır.

Ek olarak ozon, vücudunuzdaki maya, bakteri, virüs ve mantar gibi zararlı mikroorganizmaları etkisiz hale getirebilir.

Tüm bu özellikleri ile Ozon düşünülür.

Antiviral
Antibakteriyel
Antifungal
Antikanserojen
Autoimmun

Ozon Tedavisi Nedir? | Nasıl Kullanır

Ozon, onlarca yıldır araştırılmakta ve kullanılmaktadır. İlk kullanımlardan biri su arıtmaydı ve bugün birçok şişeleme şirketi tatsız olduğu için suyu dezenfekte etmek için ozon kullanıyordu. Ozon tıbbi ekipmanı sterilize eder ve dişçiyi bir dişçiye ziyarete gittiğinizde de ozonu fark etmiş olabilirsiniz.

1. Dünya Savaşı sırasında doktorlar, yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlayabildiği için askerlerin yaralarını ozonla dezenfekte etti.

Modern ozon tedavisinin çeşitli kullanımları vardır. Ancak, etkinliği ve güvenliği belirlemek için araştırmalar devam etmektedir.

Ozon neden önemlidir?

Ozon Tabakası neden önemlidir? Ozon, Dünya'yı Güneş'ten gelen zararlı ultraviyole (UV) ışınlarından korur. Atmosferdeki ozon tabakası olmasaydı, Dünya'da yaşam çok zor olurdu. Bitkiler, yoğun ultraviyole radyasyonda yaşayamaz ve büyüyemez, ne de okyanus yaşamının çoğu için besin görevi gören planktonlar.

Ozon Zararlı Olabilir mi?

Ozon kararsız bir moleküldür. Bu nedenle, her zaman öngörülebilir değildir. Ve herhangi bir tıbbi tedavide olduğu gibi, bazı riskler vardır.

Riskler hava embolisi ve kan yoluyla bulaşan enfeksiyonları içerir.

Ozon gazının zehirli olduğunu unutmamak önemlidir. Akciğerleri tahriş edebilir ve solunum güçlüklerine neden olabilir. Sonuç olarak FDA, 2019 yılında ozonun solunması konusunda bir uyarı yayınladı.

Bununla birlikte, birçok rapor, doğru uygulandığında ozon tedavisini güvenli ve etkili bir tedavi bulmuştur.

“GENEL TEDAVİ YAKLAŞIMINDA SADECE SOLUNUM UYGULAMASI OLMADIĞINI UNUTMAYIN”.

Faydaları Nelerdir?

 • ağrı kesici
 • Azaltılmış inflamasyon
 • Artan eklem hareketliliği
 • Daha güçlü bağışıklık sistemi
 • Geliştirilmiş kan akışı
 • Antifungal, antibakteriyel ve antiviral etki
 • Geliştirilmiş hücre işlevi
 • Beyin fonksiyonunu artırır
 • Daha hızlı yara iyileşmesi
 • Kilo kaybı
 • Detoks etkisi
 • Yaşlanma karşıtı
 • Ek olarak, antiseptik özellikleri oral enfeksiyonlar ve ülserler için faydalı olabilir.
 • Ozon gazını doğrudan vücut boşluğuna üflemek, makattan, vajinadan ve kulaktan üfleme gibi görünüyor. Lokalize koşulları tedavi eder

Ozon tedavisinin işe yaraması ne kadar sürer?

Çoğu hasta için ozon tedavisi altı ila on tedavilik bir süreci takip eder. Tipik olarak, ilk üç veya dört tedavide durumunuzda bir iyileşme göreceksiniz.

Ozon tedavisi sizin için iyi mi?

Ozon, bir immünomodülatör görevi görerek astım, artrit ve Chron hastalığı gibi inflamatuar durumların yönetimine yardımcı olabilir. Ozon, vücudunuzda ve DNA'nızda kronik inflamasyonun neden olduğu oksidatif hasarı azaltmaya yardımcı olan ve hastalık riskini azaltan güçlü bir antioksidandır.

Ozon yara tedavisini ne sıklıkla yapmalıyım?

Yaranın ciddiyetine bağlı olarak, hızlı iyileşmeyi desteklemek için tedaviler genellikle haftada 3 kez yapılır. Tedaviler haftada bir yapılabilir, ancak daha fazla tedavi iyileşme süresini artırır. Bu tedavi, yaraya topikal olarak Ozon Yağı uygulanarak artırılır.

Ozon kan inceltici midir?

Ozon kanı biraz inceltebilir

Ozon cilde ne yapar?

Elastin ve kolajen üretimini uyarır
Ozon tedavisinin, hücrelerin, kırışıklıkları ve ince çizgileri yumuşatmaya, cildi sıkılaştırmaya ve yaşlanmayı yavaşlatmaya yardımcı olabilecek kolajen ve elastin üretme yeteneğini artırdığı söylenir.

Vücuda ozon enjekte edebilir misin?

Kas içi. Ozon tedavisi ayrıca kas içi enjeksiyon olarak da mevcuttur. Bu enjeksiyon için, uygulamadan önce ozon gazı sıklıkla kanla karıştırılır.

O3 cildiniz için iyi mi?

Ozon tedavisi ayrıca uçuk virüsü, egzama, akne ve sivilce gibi cilt problemleriyle mücadelede son derece etkilidir ve hatta yara izlerini silmek için kullanılabilir. Genel olarak ozon cilt tedavisi, ozon buharlı saunalarda lokalize üfleme yöntemi kullanılarak verilir. Ozondan ciltte faydalanabilmek için önce cilt nemlendirilmelidir.

Ozon Saç Tedavisinin Faydaları:

Ozon, saç tellerinin kökleriyle temas ettiğinde saç köklerini canlandırır ve güçlendirir, saçı ve saç derisini güçlendirir ve besler. Bu terapi kan dolaşımını iyileştirir ve kafa derisinde ve saçta bulunan herhangi bir mikrobiyal enfeksiyonu ortadan kaldırır.

Ozon yüz buharlaştırıcı nedir?

Yüz için ozon buhar makinesi kullanmak, cildinizdeki kir parçacıklarını gevşetir ve gözenekleri açar. Ozon ayrıca cildin içinde bulunan yağ bezlerinin ürettiği fazla yağların cildinizden atılmasına yardımcı olur. Ozon tedavisinin kullanılması hücre oksijenlenmesini iyileştirir. ... Ozon vapurlarını 6 ila 8 dakika arasında uygulayabilirsiniz.

Ozon tedavisi kilo vermenize yardımcı olabilir mi?

Ozon tedavisi de kilo vermede oldukça etkili bir tedavidir. Uygun bir diyet ve sağlıklı alışkanlıklarla birleştirildiğinde

Sırt ağrısı için ozon tedavisi nedir?

Fıtıklaşmış diske bir enjeksiyon yoluyla oksijen-ozon gazı verilir. Bir iğne, tedaviyi doğrudan diske iletir ve disk içindeki hacmi azaltır. Bu, diskin jel benzeri merkezinde (nükleus pulposus olarak adlandırılır) bulunan proteinler olan proteoglikanların oksidasyonundan kaynaklanır.

Solunan ozondan etkilenip etkilenmediğinizi nasıl anlarsınız?

Öksürme. Boğaz tahrişi. Derin bir nefes alırken göğüste ağrı, yanma veya rahatsızlık. Göğüste sıkışma, hırıltı veya nefes darlığı

Not; Ozon tedavisinde ozonun solunması yasaktır

Ozonlu su içebilir miyim?

Evet, özellikle ağız hijyeni ve mide problemleri için

Ozon maruziyetinden nasıl kurtulursunuz?

Ozon zehirlenmesi semptomatik olarak tedavi edilmelidir. Gecikmiş akciğer hasarı riski nedeniyle bir süre tıbbi gözlem gerekli olabilir. I.V. 1 g Vitamin C uygulanması ve oksijen (3 L/dk) uygulanması semptomların düzelmesine yardımcı olabilir.

Ozon tedavisi alerjilere yardımcı olur mu?

Evet, IV uygulamanın yanı sıra IN ozon uygulaması alerjilerde çok etkili olacaktır.

Ozon Hipertansiyona Nasıl Etki Eder?

Sonuç: Ozon tedavisi kan basıncını düşürür ve kalp ve damar dokusunda serum endotelin-1 ve ET reseptör A mRNA ekspresyonunu azaltarak mekanizmaları anti-vazokonstriktör etkilerle ilişkili olan hipertansif hastalığın ilerlemesini önlemede etkilidir. ,

Ozon tedavisi romatoid artrite yardımcı olur mu?

Sonuç olarak; ozon, RA tedavisinde kullanılabilecek etkili ve güvenilir bir tamamlayıcı tedavidir. Ancak ozon kullanımının tek başına RA'yı iyileştirdiğini söylemek oldukça iddialıdır.

Ozon çok güçlü bir oksitleyici ve virüs öldürücüdür. Ozon kullanarak dezenfeksiyon mekanizmaları şunları içerir: Hücre bileşenlerinin hücre dışına sızması ile hücre duvarının doğrudan oksidasyonu/tahrip edilmesi.

Yan etkileri nelerdir?

Ozon tedavisinin yan etkileri, ozon tedavisi alan kişinin aldığı uygulamanın türü ile doğrudan ilişkilidir.

Ozon asla solunmamalıdır. Ağız, burun ve gözlerle teması halinde yanma, öksürük, mide bulantısı, baş ağrısı ve kusma meydana gelebilir. Çok daha yoğun inhalasyona maruz kalma sonucu üst solunum yolu enfeksiyonu komplikasyonları ortaya çıkabilir.

Ozon tedavisi görenlerde bazen heximer reaksiyonu görülebilir. Bu durumda kişide grip benzeri belirtiler gelişir ve tedavi gören kişi kısa bir süre kendini iyi hissetmeyebilir.